Przez lata grzejniki były przykrą koniecznością w naszych domach. Staraliśmy się je ukrywać, żeby nie psuły wyglądu wnętrza. Bez nich nie mogliśmy się obejść, a niestety alternatywy nie było. Jeśli ktoś budował dom, mógł zdecydować się na ogrzewanie podłogowe. Jednak co jeśli nie lubimy takiej opcji? Albo remontujemy już istniejące pomieszczenia? Tutaj z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania w postaci grzejników dekoracyjnych. Nie tylko spełniają one swoją podstawową funkcję w postaci ogrzewania, ale również są elementem designerskim, który chętnie wyeksponujemy.
Nowoczesny wygląd grzejników dekoracyjnych
Mnogość kształtów i rozmiarów daje nam niemal nieograniczone możliwości w dopasowaniu go do naszej przestrzeni. Możemy wybierać między innymi wśród grzejników pionowych, poziomych, a nawet okrągłych. Jeśli zależy nam na funkcjonalności, na przykład w łazience, możemy wybrać grzejnik drabinkowy, na którym powiesimy ręczniki. Natomiast do salonu, gdzie istotny jest jedynie wygląd, możemy wybrać grzejnik o typowo designerskim wyglądzie. Dzięki ogromnemu wyborowi, jaki nam dają grzejniki dekoracyjne, możemy bawić się formą, kolorem i fakturą. Technologia pozwala nawet na umieszczenie zdjęcia lub grafiki na powierzchni grzejnika, dzięki czemu mamy możliwość jego spersonalizowania.
Poza wyglądem ważny jest również materiał
Kształt grzejnika to jedno. A co z materiałem, z jakiego jest wykonany? Najpopularniejsze są grzejniki dekoracyjne wykonane z aluminium. Jednak oprócz tego materiału możemy wybrać szkło, a nawet kamień. Daje nam to ogromne pole do popisu podczas projektowania naszego wymarzonego wnętrza. Szklane tafle dodadzą lekkości i świetnie uzupełnią nowoczesne wnętrze. Kamienne grzejniki wspaniale uzupełnią pomieszczenia w stylu vintage lub art deco. W zależności od gustu możemy wybrać między wersjami matowymi i w połysku, bez względu na materiał, na który się zdecydujemy. Takie grzejniki często na pierwszy rzut oka nie ukazują swojej podstawowej funkcji i swoim stylem bardziej przypominają rzeźbę niż przedmiot użytkowy.
Grzejniki dekoracyjne – co zyskujemy?
Dzisiaj już nie jesteśmy skazani na masywne, żeliwne, żebrowane grzejniki, które zasłanialiśmy meblami lub obudowywaliśmy drewnianymi osłonami. Teraz mogą stać się one pięknym dodatkiem, dodającym elegancji naszemu wnętrzu. Mamy obecnie tak duży wybór materiałów, kolorów i kształtów, że grzejniki dekoracyjne stały się elementem wystroju wnętrza. Dzięki temu możemy je eksponować jak dzieło sztuki, zamiast ukrywać, udając, że ich nie ma. W ten sposób zachowujemy funkcjonalność, jak i podkreślamy styl pomieszczeń.